Elektronik

En İyi Akıllı Saat Tavsiye (2021)

En İyi Akıllı Saat Tavsiye, akıllı saatler giyilebilir teknoloji çatısı altında son yılların en popüler teknolojik aksesuarları arasında yer almaktadır. Geniş bir fiyat çerçevesinde çok farklı model Akıllı Saat ürününe ulaşmak mümkün. Saatleri fiyatına karşılık sunduğu fayda skalasında gerekli görüp görmemek bir yana pek çok kişi çeşitli sebeplerden dolayı kendi bütçesine uygun akıllı saati edinme merakında. Öncelikle akıllı saatler ve akıllı bileklikler arasındaki farkları anlamak seçime giden yolda işinizi kolaylaştıracaktır.

Akıllı Saat Nedir?

Akıllı Saat Nedir?  bilgisayar sistemi ile donatılmış kol saatleri olarak düşünülebilir. Günümüzün “giyilebilir teknoloji” trendinin en geniş kullanım alanına sahip örnekleridir. Akıllı Saatler tek başlarına kullanılabildikleri gibi akıllı telefonlar ile de bağlanabilir. Başlı başına akıllı telefon görevi gören saatler olduğu gibi birçoğu cep telefonunun bileğinize yansıtılmış halidir. Telefona gelen çağrılar görülebilir ve reddedilebilir. Mesajlar okunabilir, sosyal medya ve diğer uygulamalardan gelen bildirimler görülebilir. Ayrıca sporcular için de ayrı bir kullanım alanına sahiptir. Uyku takibi, adım sayar, günlük hareketler, kalp hızı, stres seviyesi her an bileğinizden otomatik olarak kaydedilerek telefonunuza aktarılır. Ayrıca birçok akıllı saate akıllı telefonlarda olduğu gibi uygulama indirilebilir.

Akıllı Bileklik Nedir?

Akıllı Bileklik Nedir? esasında Akıllı Saat ürününden çok da farklı olmayan ürünlerdir. Temel işleyiş mekanizmaları aynı olmakla birlikte bazı ufak farklardan söz edilebilir. İlk fark şekilden kaynaklıdır. Akıllı bileklerin de arayanı ve bildirimleri gösterme, bazı uygulamaları kontrol etme gibi özellikleri olsa da genellikle akıllı saatlerden daha az fonksiyona sahiptir. Bileklikler aktivite takibi, kalp atışı, adımsayar gibi konularda ön plana çıkmaktadır. Genellikle boyutları daha küçük fiyatları ise daha uygundur.

En İyi Akıllı Saat Tavsiye 2021

En İyi Akıllı Saat Tavsiye, Gerek ihtiyaç gerekse farklı sebeplerden akıllı saat edinmek isteyenlerin kafasında bazı soru işaretleri oluşması son derece doğaldır. Piyasada bulunan farklı model ve fiyattaki akıllı saatler arasında seçim yapmak kolay olmayabilir. En iyi akıllı saat önerilerini sizler için sıraladık. Listede her bütçeye uygun akıllı saat bulmak mümkün.

  • Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE

  • Honor Magic Watch 2

  • Xiaomi Amazfit GTS

  • Haylou Solar Ls05

 

  1. Apple Akıllı Saat : Watch Series 6 ve Apple Watch SE

En İyi Akıllı Saatler 2021 listesinin ilk sırasında özellikle akıllı telefon piyasasından yakından tanınan Apple markasının en yeni üyeleri Apple Watch Series 6 ve SE var. Geçtiğimiz günlerde Apple ailesine dahil olan yeni akıllı saatlerin en son teknolojiye sahip olduğu söylenebilir. İki modelin görünüş açısında bir farkı bulunmazken SE uygun fiyatlı model olarak duyuruldu. Saatlerin yeni “fitness” uygulaması ile özellikle sporculara hitap ettiği söylenebilir. Lansmanda saatin sağlık alanında kullanımı üzerinde de sıkça duruldu. Uyku esnasında hareketleri kaydeden ve kandaki oksijen miktarını doğru bir şekilde ölçen saat Covid-19, astım, KOAH gibi hastalıklarda ortaya çıkan nefes darlığı gibi semptomları hızlıca tespit edebiliyor. Saatin önceki Apple Watch cihazlarına göre bazı performans ve hız iyileştirmeleri mevcut. Bildirim takibi, egzersiz modları, müzik kontrolü, arama reddetme, kişiselleştirilebilir kadran gibi birçok özellik çoğu akıllı saatte olduğu gibi Apple Watch ailesinde de mevcut. Son olarak fiyat konusuna gelindiğinde Apple ürünlerinde görülmeye alışık fiyatlar söz konusu denilebilir. Apple Watch Series 6 3.799 TL, daha uygun fiyatlı olarak piyasaya sunulan SE modeli ise 2.699 TL fiyat etiketine sahip.

  1. Honor Magic Watch 2

En İyi Akıllı Saatler 2021listesinde ikinci sırada son dönemde görmeye başladığımız markalardan biri sayılabilecek Honor’un akıllı saati Honor Magic Watch 2 var. 14 günlük batarya ömrü ile kendi kategorisinde lideri isimlerden olan akıllı saat şık bir tasarıma da sahip. Havacılık sektöründe kullanılan 316L paslanmaz çelikten üretilmiş 46 mm’lik gövde günlük kullanımda çizilmelerin önüne geçerek sağlam bir saat deneyimi sunuyor. Saatin kordonsuz ağırlığı ise 41 gram. 1.39 inç parlak bir ekrana sahip saatin kadranı kullanıcının isteği doğrultusunda kişiselleştirilebilir. Telefona gelen bildirimleri eş zamanlı olarak saat ekranından görebileceğiniz gibi arama reddetme, çalan müziği değiştirme gibi işlemler saat üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca saat 4 GB’lık dahili hafıza ile telefonunuz yanınızda olmasa da bluetooth kulaklık üzerinden müzik dinleyebilmenize imkan sağlıyor. Saatin bir diğer önemli özelliği ise dahili hoparlör ve mikrofona sahip olması. Bu sayede telefonunuzu cebinizden çıkarmadan saat üzerinden kısa görüşmeler yapmanıza imkan sağlıyor. Sporcular için 15 farklı egzersiz moduna sahip olan saat suyun içinde 50 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. Diğer akıllı saatlerde görmeye alışık olduğumuz adım sayar, kalp hızı ölçümü, stres ölçümü, kronometre, hava durumu takibi gibi birçok özelliğin yanı sıra kadınlara özel periyot takibi özelliği de mevcut. Son olarak 1159.90 TL fiyat etiketine sahip saatin Huawei GT 2 akıllı saati ile neredeyse aynı olduğunu söylemeden geçmemek gerek.

  1. Xiaomi Amazfit GTS

Son dönemde adından sıkça söz ettiren Çinli teknoloji devi Xiaomi imzalı akıllı saat ve bileklikleri ülkemizde de görmeye başladık. En iyi akıllı saatler listesinde bir sonraki sırada Xiaomi Amazfit GTS yer alıyor. 43 mm’ye 36 mm köşeleri kavisli dörtgen bir yapıya sahip olan saatin gövdesinde dayanıklılığı artırmak ve kaliteli bir duruş sağlamak amacıyla metal malzeme kullanılmış. Metal olmasına rağmen yaklaşık 15 gramlık bir ağırlığa sahip saat oldukça hafif. 120 dakikada tam şarj olan saat ortalama bir kullanım ile 14 gün boyunca şarja takmaya ihtiyaç duymuyor. Yüksek çözünürlüklü Amoled ekrandan bildirimleri takip edebilir, arayanı görebilir ve mesajları okuyabilirsiniz. Ayrıca akıllı saatin marketi üzerinden istediğiniz uygulamaları yükleyebilirsiniz. 12 farklı egzersiz moduna sahip saat 5 atm basınca kadar suya dayanıklı. Amazfit GTS Türkiye satış fiyatı ise 799 ile 849 TL arasında değişmekte. 

  1. Haylou Solar Ls05

En İyi Akıllı Saatler 2021listesinin son sırasında fiyat performans ürünü olarak nitelendirilebilecek Haylou Solar Ls05 modeli var. Türkiye pazarında son dönemde yaygınlaşmaya başlayan Haylou markası Xiaomi şirketine ait. Ls05 45 mm’lik dairesel bir iskelete sahip. Gövdenin metal olması pahalı bir saat hissiyatı oluştururken saatin ağırlığını 54 grama çıkarıyor. Batarya konusunda iddialı modellerden biri olan LS05 14 gün kullanım süresi sunuyor. Akıllı bildirim, etkinlik takibi, gelen arama reddetme, kalori takibi, müzik kontrolü, telefonumu bul, uyku takibi gibi özelliklerin yanı sıra 10 farklı spor moduna sahip. Saatin dezavantajı ise sınırlı kadran seçeneklerine sahip olması ve uygulamaların sınırlı olması. Bu gibi durumların ilerleyen dönemlerde saate gelecek güncellemeler ile düzeltilebilmesi söz konusudur. Fiyat performans ürünü olarak nitelendirilebilecek saatin 250 TL’lik fiyatı göz önünde bulundurulduğunda bazı eksiklikleri göz ardı edilebilir.

Çocuklar İçin Akıllı Saat Tavsiye

Çocuklar İçin Akıllı Saat Tavsiye, listemizde ise güvenliğini ve sağlığını en çok düşündüğümüz aile bireyimiz olan çocuklar için bir liste hazırladık. Sim Kartlı Akıllı Saat özelliği taşıyan bu listeye aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

  • BabySmart Akıllı Saat – Çocuk Takip Saati – Gps – Sim Kartlı Arama- Kameralı

  • Vmax  GW600S Suya Dayanıklı Akıllı Çocuk Takip Saati GW600S

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir