Elektronik

En İyi Saç Düzleştirici | En İyi Saç Düzleştirici Tarak Tavsiye

Depresyonun olduğu gibi neşenin de kadınlardaki yansımasıdır saçlarda yapılan değişiklikler. Saç düzleştirici tarak, maşa gibi aletler evde düz saçlara sahip olma, kendine bakma ve dolayısıyla iyi hissetmenin en basit yollarından biridir. Kuaföre harcanan zaman ve paradan tasarruf etmek ve saçlarına kendi kendine ufak dokunuşlar yapmak isteyenlerin en zorlandığı nokta ise en iyi saç düzleştiricisini seçmek. Onca model arasından size en uygununu seçmeden önce saç düzleştiricileri biraz tanıyalım.

En İyi Saç Düzleştirici

En İyi Saç Düzleştirici saçınızın özelliklerine ve düzleştirme ihtiyaçlarınıza göre belirlemiş olduğunuzdur. Uygun saç düzleştirici seçiminde saç özellikleri oldukça önemlidir. Saçınız ince veya kalın telli; dalgalı veya kıvırcık olabilir. Örneğin kalın saçlı ve kıvırcık bir saçı düzleştirmek oldukça zordur. Bundan dolayı daha üst seviye cihazlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Öte yandan saçları hafif dalgalı olan veya çok da düz olmasını istemeyen biriyseniz standart seramik düzleştiriciler işinizi görecektir. Farklı model ve tipte saç düzleştiricileri sizler için bir araya getirdik.

1.   Grundig HS 5330 Saç Düzleştirici

Grundig markasına ait HS 5330 modeli listemizin ilk sırasında yer alıyor. Seramik kaplama saç düzleştirici aynı zamanda keratin katkısı ile saçları düzleştirirken beslenmesini de sağlıyor. Ayrıca iyon özelliği sayesinde saçların ipeksi, pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlıyor. 210 dereceye kadar 8 kademeli ısı ayarı bulunan cihazın LCD ekranı sayesinde sıcaklık takibini yapmak oldukça kolay.  30 sn gibi kısa bir sürede kullanıma hazır sıcaklığa ulaşan cihaz kullanılmadığında otomatik kapanıyor. Grundig HS 5330 satış fiyatı 150-170 TL arasındadır.

2.   Braun Satin Hair 7 İONTEC

Braun markasına ait Satin Hair 7 modeli Iontec teknolojisi ile doğal görünen, parlak ve yumuşak saçlara kavuşmayı vaad ediyor. 15 farklı ısı ayarında hassas bir şekilde düzleştirme yapmanıza imkan sağlayan cihaz 40 sn gibi bir sürede 200 dereceye ulaşabilir. Rahat bir kullanım sunan cihazın plakaları %100 seramikten üretilmiş. Son olarak cihazın satış fiyatı ise 440 TL.

3.    Rowenta CF6220 Düzleştirici ve Kurutucu Tarak

Rowenta markasına ait CF6220 modeli saç kurutma ve düzleştirme işlemini aynı anda yapma imkanı sunuyor. Islak saça doğrudan uygulanan cihaz sıcak havayla saçı kuruturken kırışıklıkları açıyor. Ayrıca iyon özelliği sayesin saçın elektriklenmesini ve kabarmasını da önlüyor. Cihazın 550-600 TL’lik fiyat etiketine karşın üzerinde bildirim veya sıcaklıkları gösteren ekran bulunmaması dezavantajı olarak gösterilebilir.

 

Saç Düzleştirici Tarak

Saç Düzleştirici Tarak son yıllarda yaygınlaşan düzleştirici modellerinden biridir. Normal düzleştiricilerle aynı prensiple çalışmasına rağmen kullanımı daha kolaydır. Yüksek ısının saça verdiği zararları en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Elektronik bir tarak şeklindeki cihazların içerisindeki seramik plakalar ısınır. Saçlar taranırken ısının etkisi ile düzleşir. Klasik düzleştiricilerden farkı saça daha az zarar vermesi ve kolay kullanılmasıdır. Ancak unutulmamalıdır ki yanlış teknikle uygulandığında maşa veya tarak farketmez saça zarar verecek, dökecek hatta yakacaktır.

Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?

Saç Düzleştirici aletler farklı marka ve modellerde olsa da temelde aynı prensipte çalışır. Saçlara ısı uygulayarak düzleşmesini sağlar. Amiyane tabirle saç ütüsü olarak adlandırılabilir. Ancak saçlar keratin adı verilen protein yapıdadır. Yüksek ısı keratin yapısına zarar verebilir. Bundan dolayı saçlara ısı uygularken bilinçli davranılması gerekir. Saç düzleştirici kullanırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Düzleştiriciyi kullanmadan önce saçlarınızı taramayı unutmayın. İşlem öncesinde saçınızın kuru olmasına özen gösterin. Saçlarınız ıslaksa cızırdamalar duyulacak ve buhar çıkacaktır. Bu durum saçların kırılmasına sebep olabilir.
  • Isının saçınıza vereceği zararı en aza indirmek için koruyucu ürünler kullanmalısınız.
  • Saçınızı ufak parçalar halinde elinize alarak düzleştirin.
  • Her tutam saçı dibinden başlayarak ucuna kadar düzleştirmelisiniz.
  • Düzleştiriciyi uzun süre aynı bölgede tutmaktan kaçınmalısınız.

Hangi Saç Düzleştirici Daha İyi?

Hangi Saç Düzleştirici Daha İyi? sorusu sıklıkla sorulur. Bilinen bilinmeyen birçok markanın yanı sıra tarak, maşa derken seçenekler oldukça artıyor. Bunca seçenek arasında en iyisini seçmeye çalışmak ise pek de kolay sayılmaz. Fakat öncelikle belirli seçeneklere karar vermek daha hızlı yol almanızı sağlar. Öncelikle saçınızı iyi tanımalısınız. Yağlı mı yoksa kuru mu? İnce telli mi yoksa kalın telli mi? Dalgalı mı yoksa kıvırcık mı? Kolay düzleşiyor mu? Bu soruların cevaplarına göre düzleştirici modelleri arasında seçim yapmalısınız.

Düzleştiriciler malzemelerine göre türlere ayrılır. En sık kullanılan seramik kaplama düzleştiricilerdir. Genellikle uygun fiyatlıdır. Üstün bir düzgünlük sağlamada yetersiz kalabilirler. Titanyumdan üretilmiş düzleştiriciler ise daha yüksek düzleştirme gücüne sahiptir. Profesyonel bir düzlük için, kalın telli kıvırcık saçlarda etkili sonuçlar verir. Turmalin saç düzleştiriciler ise yıpranmış ve kuru saçlarda tercih edilen modeldir. Isı iletimi yüksektir. Düzleştirme etkisinin yanı sıra yanlış kullanılması saça ciddi zarar verebilir. Son olarak ise keratin içeren saç düzleştirici modeller bulunmaktadır. Keratin saçları besler ve canlı tutar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir