Elektronik

En İyi Ütü Tavsiyeleri 2021| En Pratik Ütüler

En İyi Ütü Tavsileri,  ütü günlük yaşamın ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Tarihi uzun yıllara dayanmakla birlikte temel işlevi kıyafetlerin kırışıklığını açmak ve şık bir görünümü tamamlamaktır. Bu amaçla kömürlü ütülerden başlayan serüven günümüzün son teknoloji ütülerine kadar uzanmıştır. “Alt tarafı ütü” düşüncesinden kurtulup En İyi Ütüyü seçmek eğlenceli sayılmayacak ev işini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca birçok ütü kıyafetleri düzleştirir ancak kumaş zarar görebilir. Yanlış ve kalitesiz ütü seçimi giysilerinizin kısa sürede yıpranmasına sebep olabilir.

En İyi Ütü Markaları

En İyi Ütü Tavsiye listesine geçmeden önce ütü çeşitlerini bilmek ihtiyacınız doğrultusunda yapacağınız seçimi kolaylaştıracaktır. Günümüzde ev kullanımına uygun ütüler buharlı ve buhar kazanlı olarak iki gruba ayrılabilir. Buharlı Ütüler klasik olarak tarif edilebilecek, genellikle tek parçadan oluşan cihazlardır. Su deposu cihaz üzerinde bulunur ve içindeki suyu buhar olarak vererek kumaşı yumuşatır, kırışıklıkları açar. ,Buhar kazanlı ütüler ise genellikle 2 parçadan oluşur. Su deposu ütüden ayrıdır. Kazan içerisinde buhar halini alan su hortum aracığığla ütüye gelir ve tabana yayılır. Ayrı su kazanı daha güçlü bahar çıkışı sağlar. Normal ütü olarak da adlandıralabilecek buharlı ütüler daha düşük fiyatlıdır. Kazanlı ütüler ise profesyonel kullanıma uygun ve daha pahalıdırlar denilebilir.

En İyi Ütü Önerileri 2021

  • Arzum Tripper Seyahat Ütüsü 
  • Fakir Spring Buharlı Ütü
  • Philips GC4909/60 Azur Buharlı Ütü 
  • Philips PerfectCare Elite Plus Buhar Kazanlı Ütü

En İyi Ütü Önerileri 2021, Ütü seçimi göründüğünden daha önemlidir. Farklı kullanım amaçları söz konusu olabilir. Ayrıca bir bekar evi için ideal ütüyle 5 kişilik aile için ideal ütü farklılık gösterir. En iyi ütü yerine size uygun en iyi ütüyü seçmek daha doğru olacaktır. En İyi Ütü Önerileri 2021 listesinde her eve ve bütçeye uygun ütüye ulaşabilirsiniz. 

  • Arzum Tripper Seyahat Ütüsü 

Ütü ihtiyacının sadece ev koşullarında olmadığı göz önünde bulundurulduğunda En iyi ütüler listesinde olması gereken cihazlardan biri de hiç şüphesiz Arzum Tripper Seyahat Ütüsü. Katlanabilir kulpu ve minimal yapısı ile seyahat bavulunda kendine yer edinen Arzum Tripper çantada kırışan kıyafetler için her zaman yanınızda. 680 gram ağırlığa sahip ütü 55 ml su tankına sahip. Seramik tabanı ile yanma ve yapışma risklerini en aza indirerek kıyafetin dokusuna zarar vermeden düzleştirir. 1150 W gücündeki ütü 12 gr/dk sürekli, 45 gr/dk şok buharı ile boyutları göz önünde bulundurulduğunda seyahat şartlarında günü kurtarabilir. Özellikle iş bolca iş seyahatine çıkması gereken ve her an kıyafetine dikkat etmesi gerekenleri vazgeçilmezi olabilecek ürün 179 TL fiyat etiketine sahip.

 

  • Fakir Spring Buharlı Ütü

En iyi ütü tavsiyeleri 2021 listesinde günlük kullanıma uygun, fiyat performans ürünü olarak nitelendirilebilecek sıradaki ürün Fakir markasına ait Spring buharlı ütü. 2700 W güç ile hızlı ısınan ve güçlü buhar sunan ütüde kumaşın özelliğine göre sıcaklık ve buhar ayarı yapabilirsiniz. Seramik tabanı sayesinde kumaşların dokusuna zarar vermeden rahat bir şekilde kayar. Sürekli buhar gücü 30 gr/dk, şok buhar gücü ise 120 gr/dk olan ütü 330 ml su tankı ile yeterli bir süre boyunca kesintisiz kullanılabilir. Su damlatmaz ve kireç çözme özelliğiyle uzun yıllar kullanılabilir. 250 TL fiyat etiketiyle üstün bir deneyim vaad etmeyen Fakir Spring buharlı ütü günlük kullanım ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacaktır.

 

  • Philips GC4909/60 Azur Buharlı Ütü 

En iyi ütüler 2021listesine girmeyi hak eden sıradaki ütü Philips GC4909/60 Azur. 3000 W gibi yüksek bir güce sahip ütü 55 gr/dk sürekli buhar, 250 gr/dk şok buharı ile inatçı kırışıklıkları hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırmada son derece iddialı. 300 ml su deposuna sahip Azur su takviyesine ihtiyaç duymadan ütü yapmaya olanak sağlar. 1,669 kg ağırlığa sahip ütü rakiplerine göre bir miktar ağır olsa da SteamGlide Elite adı verilen çizilmelere karşı dayanıklı tabanı sayesinde kumaşlar üzerinde rahat bir şekilde kayar. Kireç çözme özelliği ütüde musluk suyu kullanılmasına imkan sağlar. Akıllı kapanma özelliğine sahip ütü damlatma yapmaz. Son olarak ürünün fiyatı ise 750 TL ile 800 TL arasında değişmektedir.

 

 

  • Philips PerfectCare Elite Plus Buhar Kazanlı Ütü

En iyi ütü tavsiyeleri listesinin son sırasında üst seviye olarak nitelendirilebilecek Philips PerfectCare Elite Plus buhar kazanlı ütü var. Üreticisi tarafından ”dünyanın en hızlı ve en güçlü ütüsü” olarak nitelendirilen PerfectCare Elite Plus 155 gr/dk sürekli buhar, 540 gr/dk şok buharı verebiliyor. T-ionicGlide adı verilen özel bir taban ile donatılan ütü ipek gibi hassas kumaşlarda dahi yanık oluşma riskini en aza indiriyor. Ayrıca ütü yaparken herhangi bir ısı ayarı yapmanıza gerek yok. 0.8 kg özgül ağırlığa sahip ütü 1.7 metre buhar hortumu ile kolay kullanım imkanı sunuyor. Otomatik kapanma ve taşıma kilidi gibi özellikler bu güçlü ütüden kaynaklanabilecek kaza riskini en aza indiriyor. Birçok özelliği ile alışılmışın üzerinde olan Philips PerfectCare 2.800-3.300 TL arası değişen fiyat etiketine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir