Elektronik

En İyi Ütü, En İyi Ütü Markası, Ütü Tavsiyesi, Ucuz Utü

En İyi Ütü, ütüler evlerde en çok  kullanılan eşyalardan birisidir. Günümüz de işlerimizi kolaylaştıracak profesyonelce tasarlanmış bir çok En İyi Ütü bulmak mümkün. Ütü denilince  pek keyifli olmayan bir iş olarak düşünebiliriz. Tavsiye edeceğimiz En İyi Ütü Markası size pratiklik kazandıracak, işinizin daha hızlı ve kolay bitmesini sağlayacak.

Ütü Tavsiyesi, Ucuz Utü !

Ütü Tavsiyesi, Ucuz Utü, ilk olarak ütüleri buharlı ütüler ve buhar kazanlı ütüler olarak 2 ayırmalıyız. Markalar, alıcıların ihtiyaçlarına göre üretim yapar. Bazı insanlar sık sık ütü yapmayı sevmediğinden biriktirir ve  haftanın bir gününü topluca ütü yapmak için ayırır. Tamda bu kullanıcılar için buhar kazanlı ütü biçilmiş kaftan. Sık sık ütü yapan ve biriktirmeye sevmeyen insanlar için de buharlı ütüler daha ucuz ütü olarak değerlendirilebilir . Tabii fiyatlar burada biraz değişiyor. Buharlı ütüler daha uygun fiyatlıyken buhar kazanlı ütüler diğerlerine nazaran daha pahalı.

Ütü seçimi yaparken buhar gücünü, ürünün tabanını ve teknik özelliklerini incelemek seçiminizi daha çok kolaylaştıracaktır. En son teknolojiyle üretilen ütüler de belli bir kullanım süresinden sonra  kireçlenme sorununu giderme özellikleri vardır. Ürünün ömrünü azaltan bu kireçlenme sorununu gideren ütüler tercih edilebilir.

Evden çıktıktan sonra acaba üstünün fişini çektim mi? Diye düşünmeye artık son! Yeni nesil güvenlik önlemleriyle ütüler kendini otomatik kapatıyor.

En yenilikçi özellikleriyle bu ütüleri  sizler için  araştırdık ve derledik. Haydi birlikte göz atalım.

 

En İyi Ütü Listemiz (2021) :

 • Rowenta DW9217 2750W Ütü
 • Philips GC5037/80 Azur Elite Ütü
 • Tefal FV-9915 Freemove Kablosuz Ütü
 • Tefal FV9745 Ultimate Kireç Avcısı Ütü
 • Rowenta DW8080 Pro Master Buharlı Ütü
 • Vestel V-Press Serisi 2000 2200W Buhar Kazanlı Ütü
 • Philips Azur Pro GC4883/80 Ütü
 • Arçelik K 4254 2600W Titanyum Tabanlı Buharlı Ütü
 • Fakir Spring 2600 W Buharlı Ütü
 • Altus AL 719 Buharlı Ütü

 

 • En İyi Ütü Markası : Rowenta DW9217 2750W Ütü Modeli

Fiyat ve performans açısından iyi bir yere sahip Rowenta DW9217 2750W

Alman yapımı ve son derece sağlam bir yapıya sahip. Kireç önleme özelliği de bulunuyor. Damlama önleme özelliği de mevcut. Sıklıkla ütüyü prizde unutma ve yangına sebebiyet verme ortadan kalkıyor. Çünkü bu ürün belli bir süre kullanılmadığın da kendi kendini kapatıyor. Tabanında 400 mikro delik bulunuyor. 400 mikro delikler yüksek buhar gücü sağlıyor ve yoğun kırışıklar tam olarak ideal hale geliyor. Ütünün ön kısmında bulunan uç ve dikey buhar ile  ulaşılması zor alanlara kolaylıkla ulaşabilir ve ütüleyebilirsiniz. 2750W güce sahip bu ürün kısa sürede ısınabiliyor ve bu sayede ütüleme işlemini de kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz.

 • En İyi Ütü Markası: Philips GC5037/80 Azur Elite Ütü Modeli

Philips akıllı ürün teknolojisiyle bu ütü tamda ön planda. Optimaltemp özelliği ile ütülenebilir olan tüm kumaşlar kottan-ipeğe sıfır yanma riskini ortaya koyuyor. 3000W bu ütü  Turbo buhar sayesinde hiç zahmet gerektirmeden kırışıklıkların hemen giderilmesini sağlıyor. Steam Glide tabanı sayesinde çiziklerle karşılaşmaz ve en kırışık bölgelere ulaşabilirsiniz. DynamlQ adlı buhar teknolojisi bulunan bu ütü de çoklu buhar seçeneklerini kullanabilirsiniz.

 • En İyi Ütü Markası : Tefal FV-9915 Freemove Kablosuz Ütü Modeli

Tefal’in bu modeli ile kablolu modellerde sıklıkla yaşanılan kablo kopması ya da ütü yaparken kablonun takılması gibi sinir bozucu olaylar tamamen ortadan kalkıyor. Çünkü bu ürün Hem kablolu Hem de kablosuz olmak üzere iki farklı kullanım şekli sunuyor. Havuz kullanımda şarj uzun süre gidiyor ve uzun süreli kullanımlarda sorun Yaşanmıyor. Dikey buhar özelliği son derece güçlü olan bu ütünün kumaş ve kırışıklıklarda çok etkili olduğunu söyleyebiliriz. damlama önleme ve kireç önleme teknolojisi bulunan Bu üründe otomatik kapanma özelliği de mevcut.

 

 • En İyi Ütü Markası : Tefal FV9745 Ultimate Kireç Avcısı Ütü

3000W gücüyle Tefal Ultimate Kireç Avcısı Ütü tam da size. Sürekli  buhar gücü ve turbo buhar gücünün yüksek performansıyla kırışıklıklarla mücadele edebilirsiniz. Eko modu ve dikey buhar gücüyle ütünüzü yapabilir ve otomatik kapanma özelliğinin keyfini çıkarabilirsiniz.

 • En İyi Ütü Markası : Rowenta DW8080 Pro Master Buharlı Ütü

Ekstra büyük bir su deposu bulunduran 1700W güce sahip bir Alman yapımı ütü Modeli ile karşınızdayız  Tüm kumaş türlerinde sorunsuz kullanım sağlayan bu ütü tabanında ki 400 mikro delik sayesinde kumaş üzerinde ki her türlü toz ve pamuksu tortuları temizleyebiliyor. 400 tane bulunan mikro delik içindeki tortuları da kendi kendine temizliyor i. 3 farklı kapanma seçeneği var. Kumaş tütüne bağlı olarak farklı buhar salınımı özelliği de mevcut  Rowenta’nın en iyi ütü markası listesinde kesinlikle başlarda olduğunu söyleyebiliriz.

 • Vestel V-Press Serisi 2000 2200W Buhar Kazanlı Ütü

Buhar kazanlı olan bu ürün size sürekli biten suyu doldurmak zorunda bırakmıyor.  Şok buhar özelliği ile ütülenecek olan kırışıklıkları derinlemesine Mücadele ediyor. Ayrıca kendi kendini de temizleyebiliyor. Buhar kazanlı ürünlerin tek sıkıntısı geç ısınmaları. Bu ürün de 7 dakika içinde ısınıp kullanılabilir hale geliyor.

 • En İyi Ütü Markası : Philips Azur Pro GC4883/80 Ütü

2800W  gücü ile ısınma ve buhar üretme konusunda oldukça başarılı diyebiliriz. Bu gücüyle sizi bekletmez ve kırışıklıkları anında yok eder. Dikey buhar gücüyle ulaşılamaz yerlere ulaşır. Kireç önleme ve temizlemesini yapar. T-ionicGlide tabanı ile hızlı ve güçlü kırışıklıklarını giderir. Otomatik kapanma özelliği de mevcuttur.

 • En İyi Ütü Markası : Arçelik K 4254 2600W Titanyum Tabanlı Buharlı Ütü Modeli

Titanyum Tabanlı yani ütülenecek kumaşların üzerinde daha kaygan çalışabilmesini sağlayan yapısıyla oldukça güzel görünen bu ürün 2400W gücünde. Şok buhar ve sürekli buhar gücüyle kırışıklıklarla başa çıkabiliyor. Kireç çözme ve kendi kendini temizleme özelliği de var. Otomatik kapanma sayesinde 30 dakika sonra kendi kapanabiliyor.

 • En İyi Ütü Markası : Fakir Spring 2600 W Buharlı Ütü

Ütülemeyi kolaylaştıran, kayganlık ve kumaşların parlamamasını sağlayan seramik tabanlı yapıya sahiptir. Farklı türden kumaşları ütülemek için ihtiyaç duyduğunuz, buhar ve sıcaklık ayarı yapabilme özelliği mevcuttur. Damlatma önleyici özelliği sayesinde lekesiz, temiz bir ütü yapma imkanı sunar. Tek tuşla kireçlenme önleyici sistem devreye girerek kireçlenme temizliği yapabilme imkanı sunmaktadır. İnatçı kırışıklıklar için etkili bir özellik, su püskürtme spreyi özelliği ile ütü yapmayı kolaylaştırır.

 • En İyi Ütü Markası : Altus AL 719 Buharlı Ütü

3050W güce sahip Altus AL 719, şok buhar özelliği ile kırışıklıklara karşı oldukça etkilidir. Seramik tabanı sayesinde kumaşın üzerinde rahatça hareket edip dikey buhar ile ulaşılması zor alanlara kolaylıkla ulaşıyor. Damlama önleme özelliği bulunan bu üründe otomatik kapanmaya kafamız daha rahat olacak.

Sevgili okuyucularımız sizler için en iyi 10 ütü markasını araştırdık ve derledik. Umarım alacağınız ütü markasını karar vermenize yardımcı olabilmişizdir . Kırışıksız yarınlara…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir