Elektronik

Lazer Yazıcı Tavsiye & En İyi Lazer Yazıcılar Listesi

Lazer Yazıcı Tavsiye, araştırmamızın konusu en önemli araçlardan biri olduğu için Lazer Yazıcı Tavsiye konu başlıklı bir içerik hazırladık, umarım yararlı olur.

Lazer Yazıcı evlerin, işyerlerinin ve hatta ticarethanelerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Genellikle Yazıcı Nedir? denildiğinde bilgisayar ortamındaki içerikleri kağıda döken cihazlar gelir. Ancak çoğu yazıcı çıktı almanın yanı sıra yazılı dökümanları bilgisayara aktarmak ve fotokopi çekmek gibi fonksiyonlara da sahiptir. Bu gibi işlemlerinizi kırtasiyelerde yapmak istemiyor olabilir veya işyeriniz için yazıcıya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Lazer Yazıcı Nedir ? Lazer Yazıcı Fiyatları

Lazer Yazıcı Nedir,  lazer teknolojisi kullanan bir yazıcı türüdür.  Lazer Yazıcı farklı frekanstaki bir görüntüyü tanımlamak için “drum” adı verilen negatif yüklü bir silindire ileri ve geri lazer ışını geçirerek yüksek kaliteli metinler ve grafikler üretmektedir. Kaynak : wikipedia

Lazer Yazıcı Fiyatları, kullanacağınız özelliklere değişmekle beraber artan dolar kurun etkisiyle fiyatlar sürekli değişmektedir. Sizler için filtereleme yaparak bir lazer yazıcı fiyatları olan bir liste yaptık istediğinizi seçebilirsiniz.

Filtre 1 : Renksiz, Lazer  Yazıcı

Filtre 2: Renkli ,Renksiz Lazer Yazıcı

Filtre 3 : Renkli, Renksiz Lazer Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi

En Lazer Yazıcı Tavsiye 2020

En iyi lazer yazıcılar listesinde her ihtiyaca yönelik cihazları bir araya getirdik. Seçeceğiniz lazer yazıcı için fiyat her zaman önemli bir kriter olsa da öncelikle kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Nadiren birkaç evrak veya ders notu için tercih edeceğiniz yazıcı ile ofis ortamında günde 12 saat çalışan yazıcı aynı olmayacaktır. Ayrıca çıktı alma hızı, aynı toner veya kartuş ile basılan sayfa sayısı, çıktı çözünürlüğü gibi ölçütleri göz önünde bulundurmayı unutmayınız. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun en iyi lazer yazıcılar listemizden ulaşabilirsiniz.

  • Lazer Yazıcı Tavsiye : Xerox Phaser 3020 Wifi Mono 

En iyi lazer yazıcı tavsiyeleri listesinde ilk sırada Xerox Phaser 3020 modeli var. Yalnızca siyah-beyaz çıktı alınabilen cihazın tarayıcı, fotokopi gibi özellikleri bulunmamaktadır. Kompakt tasarımıyla ev veya ofis ortamında masa üstü kullanıma uygundur. Wifi bağlantısı ile kablosuz bir şekilde kullanılabilir. Dakikada 20 sayfaya çıktı alabilen cihaz 1200*1200 dpi’a varan yüksek çözünürlüklü sonuçlar elde etmenizi sağlar. Ağır iş yüklerinin altından kolay ve hızlı bir şekilde kalkan Phaser 3020 999 TL fiyat etiketine sahip. Farklı fonksiyonları olmayan lazer yazıcı siyah-beyaz çıktı üzerine yoğunlaşmış işletmelerde verimli işler çıkarabilir.

  • Renkli Lazer Yazıcı Tavsiye :Canon Pixma E414

En iyi lazer yazıcılar 2020 listesinde sırada ev şartlarına uygun, zamanı fazla dert etmeyenler için Canon Pixma E414 modeli var. Fotoğrafçılık sektöründen yakından tanınan Canon markası yazıcıları ile de adından söz ettirmektedir. Pixma E414 ile çıktı alabilir, fotoğraf basabilir, fotokopi çekebilir ve tarama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Günlük baskı, kopyalama işlemleri için iddialı olan Pixma E414 dakikada 4 renkli, 8 siyah-beyaz çıktı alma hızına sahiptir. Bu yazdırma hızları işyerleri için olmasa da ev ortamında son derece yeterlidir. A4, A5, B5, zarf ve fotoğraf kağıdı boyutlarında 4800*600 dpi yüksek çözünürlüklü çıktılar sunan cihaz sunduğu kalitede en tasarruflu modellerden biri. UBB bağlantısı üzerinden bilgisayara bağlanan cihaz 3.9 kg ağırlığıyla masa üzerinde fazla yer kaplamaz. 

  • Lazer Yazıcı Tavsiye : HP Laserjet 107A Lazer Yazıcı

En İyi Lazer Yazıcı Tavsiye, listesinine girmeyi hak edecek niteliklerdeki bir diğer ürün ise HP Laserjet 107A. Yalnızca siyah-beyaz çıktı fonksiyonu olan cihaz orta yoğunluktaki ihtiyaçları karşılayacak cinstenten. HP kalitesiyle üretilen cihaz dakikada 21 sayfa çıktı alabiliyor. USB kablosu ile bilgisayara bağlanan cihazda Wifi bağlantısı bulunmaması dezavantajlarından biri olarak sayılabilir. A4, A5, B5, zarf boyutunda kağıtlar ile uyumlu yazıcıdan 600*600 dpi çözünürlükte çıktı alınabilir. Cihazın bir diğer olumlu özelliği ise kutu içerisinden 500 sayfalık orijinal HP tanıtım toneri ve USB kablosu çıkması. Son olarak fiyattan bahsedilecek olursa 850-950 TL fiyat bandından satın alınabilir.

  • Renkli Lazer Yazıcı Tavsiye : OKI C332DN Dublex+Network Lazer Yazıcı

En İyi Lazer Yazıcı listesinde sırada daha yüksek çıktı ihtiyacı olan işyerleri, ticarethaneler için uygun bir ürün olan OKI C332DN modeli yazıcı var. Hızlı, yüksek çözünürlüklü, renkli lazer yazıcı ve siyah beyaz çıktı alınabilen ürünün fotokopi çekme ve tarayıcı özelliği ise bulunmamakta. 22 kg ağırlığa ve 410 x 504 x 242 mm boyutlara sahip yazıcı kendi segmentine göre minimalist bir yapıya sahip denilebilir. Dakikada 22 renkli, 30 siyah-beyaz çıktı alma hızı zaman konusunda sıkıntı yaşayanları sevindirecek cinsten. Ayrıca cihaz otomatik olarak iki yönlü yazdırma yapabiliyor. 2 adet tepsiye sahip cihaz totalde 880 kağıt depolayabilir. Ayrıca A4, A5, A6, B5, B6, Zarf, fotoğraf, karton gibi farklı türlerde kağıda baskı yapmaya olanak sağlar. USB bağlantısı ve kablosuz bağlantı ile 5 kullanıcıya kadar bağlanılabilir. Cihaz 2450 TL civarı fiyattan satışa sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir