Elektronik

Su Arıtma Cihazı Tavsiye, En İyi Su Arıtma Cihazı (2021)

Su arıtma Cihazı Tavsiye, günümüzde en popüler konuyu ele alarak Su Arıtma Cihazı Tavsiye konusuna bizde katkı sağlayalım dedik 🙂

Su Arıtma Cihazı, musluk sularının giderek kirlendiği ve giderek içilmez, sağlığa zararlı hale geldiği günümüzde hazır su giderlerini azaltmanın en etkili yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar musluk suyunun tadının, kokusunun hatta renginin ne denli bozulduğunu iyi bilirler. Musluk suları kötü tadın da ötesinde çeşitli sağlık sorunlarına da sebep olabilmektedir. Ayrıca yalnızca tüketim değil çamaşır, bulaşık, banyo ve hatta bazı endüstriyel alanlarda musluk suyu kullanımı olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Her geçen gün gelişen teknolojilerle üretilen su arıtma cihazı yaşam kaynağımız olan suya ulaşmamızda en iyi seçeneklerden biri haline geldi. 

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri, piyasada bulunan pek çok su arıtma cihazı dezenfeksiyon, çöktürme, filtrasyon, elektro diyaliz vb. sistemleri kullanarak musluk suyu içerisindeki mikroorganizmaları, kimyasal maddeleri, mikro parçacıkları ayrıştırarak içilebilir ve kullanılabilir hale getirir. Ancak su içerisinde yalnızca zararlı maddeler değil çözünmüş mineraller de bulunur. En iyi arıtma cihazı musluk suyunu saf suya dönüştüren değil su içerisindeki insan sağlığına ve kullanıma zararlı maddeleri en etkili şekilde ayırırken yararlı maddeleri koruyandır. Bu noktada arıtma cihazında kullanılan filtreleme sistemi büyük önem taşımaktadır. Su arıtma cihazı seçiminde bir diğer önemli nokta ise kullanım şeklidir. İhtiyacınıza ve evinizin şartlarına bağlı olarak tezgah altı, sebil tipi gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. 

  • Philips WP3861 3 Katlı Musluğa Takılır Arıtıcı

En iyi su arıtma cihazı tavsiyeleri 2021 listesinde ilk sırada Philips WP3861 musluk arıtıcısı var. Musluğa kolayca monte edilebilen ürün üzerindeki seçim kolu ile suyun filtrelenmiş veya filtrelenmemiş olarak akmasına imkan sağlar. Pure Taste aktif karbon filtresi su içerisindeki kloru ve diğer zararlı maddeleri ortadan kaldırarak içme ve yemeklerde kullanıma uygun hale getirir. Gümüş kaplı aktif karbon filtre su içerisindeki mikroorganizmaları öldürür, kloru ve büyük partikülleri süzerek suyun içilebilir tat ve kokuya ulaşmasını sağlar. Dakikada 2 lt filtrelenmiş su sunan cihazın filtreleri günlük 10 lt kullanımla 6 aya yakın süre etkili temizlik sunmaktadır. 400 TL satış fiyatına sahip ürünün 3 katlı filtresinin nano partikülleri ortadan kaldırmada profesyonel cihazlar kadar etkili olmadığı söylenebilir.

  • Piksel Aqua 12 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı

En iyi su arıtma cihazları listesinde bir sonraki sırayı uygun fiyat ve yüksek arıtma kapasitesiyle Piksel Aqua 12 aşamalı arıtma cihazı alıyor. LG teknolojisiyle üretilmiş ters osmos filtresi su içerisindeki en küçük taneciklerin ayrılmasına yardımcı olur. Ters osmos filtresiyle birlikte toplam 8 filtre ve 12 aşamadan oluşan sistem suyu içerisindeki yabancı maddelerden ayrıştırmanın yanı sıra suyun sodyum, magnezyum, potasyum gibi mineral değerlerini korur. Tüm bu filtrelerin kullanım süresi 9-16 ay arasında değişmektedir. Ürünün dezavantajı olarak sayılabilecek durumlardan biri ise satışa montajın dahil olmamasıdır. Kurulumu kolay ve anlaşılır kitapçık ile kendiniz de yapabilirsiniz. Son olarak 800 TL civarı fiyata sahip cihaz fiyat performans ürünü olarak değerlendirilebilir.

  • Spring Water 11 Aşamalı Evsel Su Arıtma Cihazı

En iyi su arıtma cihazları listesine girmeyi hak kazanan ürünlerden bir diğer Spring Water 11 aşamalı su arıtma cihazı. Sediment filtre, aktif karbon filtre, ters osmos filtre başta olmak üzere 8 filtre ile 11 aşamalı olarak su arıtımı yapar. Saatte 10 litreye kadar arıtılmış su imkanı sunar. Spring Water su içerisindeki mikroorganizma, kimyasal maddelerden mikro taneciklere kadar etkili bir arıtma sunarken suyun alkali yapısını bozmaz. Su basıncını ayarlama ve kaçak tespit etme özellikleri ile oluşabilecek kazaları en aza indirir. 8 lt rezerv su tankı ile ihtiyacınız olan her an arıtılmış suya ulaşabilirsiniz. Ülke genelinde teknik servisleri ile destek veren Spring Water markasının söz konusu modeli 1.900 TL civarında satılmaktadır. 

Diğer su arıtma cihazı markalarına aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Markaları

  • İhlas Su Arıtma Cihazı
  • Lg Su Arıtma Cihazı
  • Arçelik Su Arıtma Cihazı
  • Aqua Su Arıtma Cihazı
  • Aura Cebilon Su Arıtma Cihazı
  • Hyundai Su Arıtma Cihazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir